RSS

wwwpekao Biznes 24

Hispano 4LO Rzeszów – Polska


Zadbaj o swoje finanse. Inteligentnie.

Inwestycje na giełdzie, zarabianie na kredycie studenckim, pozyskiwanie funduszy unijnych, to tylko niektóre sposoby na finansową niezależność. W ostatnim tygodniu lutego dowiemy się jak w praktyce zostać bogatym studentem.

‘Inteligencja Finansowa’, to projekt organizowany przez Studenckie Forum Business Centre Club, organizacji promującej postawy przedsiębiorcze w środowisku akademickim. Celem projektu jest dostarczenie praktycznej wiedzy, niezbędnej młodym biznesmenom
i inwestorom do efektywnego działania. Najlepszym jej źródłem są ludzie, którzy swoimi dotychczasowymi osiągnięciami udowodnili, że wiedzy o biznesie nie czerpią wyłącznie z książek.

W tym celu organizatorzy przygotowali serię spotkań, w tym cykl bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez praktyków biznesu. Powiedzą oni o możliwościach inwestowania jakie mają studenci, sposobach pozyskiwania środków na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej oraz przydatnych do tego narzędziach. W ramach organizowanych targów banków, wszyscy chętni będą mogli skorzystać z indywidualnej konsultacji specjalistów, w specjalnie przygotowanych do tego punktach konsultacyjnych.


HARMONOGRAM PROJEKTU

23.02.2010 (Wtorek)
9.00 - 12.00 Wprowadzenie w tematykę Giełdy Papierów Wartościowych
16.00 – 20.00 Inwestycje na giełdzie walutowej – FOREX w praktyce

24.02.2010 (Środa)
9.00 – 11.30 Standardy sprzedaży i obsługi oraz techniki skutecznego managera.
9.00 – 11.30 Jak zarobić na kredycie studenckim.
12.00 – 14.00 Sposoby finansowania inwestycji i młodych biznesów: Aniołowie Biznesu
14.30 – 16.30 Najlepszą obroną jest atak, czyli inwestycje w kryzysie
18.00 – 20.00 Rozgrywki CashFlow

25.02.2010 (Czwartek)
9.00 - 16.00 Targi Banków - PEKAO S.A., INVEST-BANK, AIP, SIFE
13.30 - 14.00 Prezentacja SIFE - konkursu na najlepsze projekty studenckie
14.00 – 15.30 Panel dyskusyjny: „Młody przedsiębiorca na Lubelszczyźnie.
Droga pod górę czy recepta na sukces?”
WSTĘP WOLNY

21.00 Impreza Integracyjna dla uczestników spotkañ (Klubokawiarnia Archiwum, ul. Akademickia 4)


Szczegółowy harmonogram oraz zapisy na szkolenia na stronie internetowej projektu:

www.inteligencja-finansowa.org.plOto cytowany cały artykuł z Gazety Prawnej:
Platforma n uruchamia sześć nowych kanałów :

Platforma n poinformuje jutro o sześciu nowych kanałach tematycznych, które wejdą do jej oferty - wynika z informacji GP. N rusza w pogoń za Cyfrowym Polsatem, który ma już 1,5 mln klientów.

Konkurencja na rynku platform cyfrowych zaostrza się. Sześć nowych propozycji programowych przedstawi na jutrzejszej konferencji prasowej Maciej Sojka, prezes ITI Neovision, spółki Grupy ITI, do której należy platforma cyfrowa n - dowiedziała się GP. Z kolei Cyfrowy Polsat ogłosił wczoraj, że do końca maja zwiększy liczbę abonentów do 1,5 mln, co oznacza, że od początku roku pozyskał 500 tys. nowych klientów. Cyfra+ ma ich ponad 920 tys., a zdobycie co najmniej miliona to plan do końca tego roku.

Wśród nowości platformy n, o których do tej pory nawet nie plotkował rynek, znajdą się aż cztery kanały. Będzie to TVN Talk, czyli kanał z programami typu talk-show. Oprócz niego także trzy programy muzyczne. Jednym z nich - jak wynika z naszych informacji - współtworzył będzie znany pianista jazzowy Leszek Możdżer.

Po raz pierwszy przedstawione zostaną także szczegóły kanału religijnego, którego szefem będzie ks. Kazimierz Sowa, a zapleczem dla niego kupiony niedawno przez Grupę ITI (49 proc.udziałów) Tygodnik Powszechny. Przedstawiciele platformy powiedzą także więcej na temat kanału biznesowego, który według wcześniejszych zapowiedzi zadebiutować ma w III kwartale roku. Będzie to odpowiedź na ostatnie deklaracje Polsatu, który zapowiedział we wrześniu start odmienionego kanału tematycznego TV Biznes, który ma być konkurencją dla TVN24.

Kierownictwo platformy n po raz pierwszy ogłosi również liczbę klientów, jaką zdobyła od startu w październiku ubiegłego roku. Dotychczas właściciele Grupy ITI potwierdzili jedynie, że w ciągu niespełna trzech miesięcy udało im się zdobyć 40 tys. abonentów.

Platforma n weszła na rynek podzielony między dwóch dużych graczy - Cyfrowy Polsat i Cyfra+. Na skalę europejską to fenomen, bo nigdzie nie ma takiej konkurencji. Startując z nowymi usługami, takimi jak kanały w wysokiej rozdzielczości HD, dekoder z nagrywarką PVR i wideo na żądanie, przyśpieszyła działania największych konkurentów we wprowadzaniu najnowszych usług. Nie tylko jednak nie odebrała im klientów, ale poszerzyła rynek.

Poza wzrostem liczby abonentów, Cyfrowy Polsat po raz pierwszy zakończył ubiegły rok zyskiem 33 mln zł, a przychody sięgnęły 489 mln zł, co w stosunku do roku poprzedniego oznacza wzrost niemal o połowę. Mimo to najbardziej dochodową platformą w Polsce jest wciąż Cyfra+, a ubiegły rok był dla niej także jednym z najzyskowniejszych - zarobiła 150 mln zł, przy przychodach 850 mln zł. Wyniki platformy n znane są jedynie za pierwsze trzy miesiące ubiegłego roku - przychody sięgnęły 3,64 mln euro, a strata operacyjna pomniejszona o amortyzację wyniosła 19,7 mln euro.

Na polskim rynku od dawna spekuluje się o konsolidacji, a najwięksi gracze przyznają, że chętnie by do niej przystąpili, ale pod jednym warunkiem - że żaden z nich nie będzie podmiotem przejmowanym, lecz przejmującym.

- Moim zdaniem szybciej, w ciągu półtora roku lub dwóch, może dojść do konsolidacji na rynku kablówek. Potrzebują jej, bo wtedy łatwiej będzie inwestować duże pieniądze w nowe usługi, które pozwolą skutecznie konkurować z platformami cyfrowymi - mówi Sobiesław Pająk, analityk CDM Pekao.

150 mln zł zarobiła w 2006 roku najbardziej dochodowa platforma, Cyfra+

Cyfrowy Polsat ZYGMUNTA SOLORZA-ŻAKA jest na razie zdecydowanym liderem na polskim rynku platform cyfrowym pod względem liczby klientów. Platforma n, należąca do Grupy ITI, której współwłaścicielem jest Jan Wejchert, chce walczyć o rynek nową ofertą programową

MichaŁ Fura

michal.fura@infor.pl /Zródło : www gazetaprawna.pl / Pozdrowienia" />http://www.tvn24.pl/-1,1508502,wiadomosc.html

Zmieniamy fundusze dobre na gorsze
SPISEK AGENTÓW (UBEZPIECZENIOWYCH)

105 tys. osób w maju zmieniło swoj Otwarty Fundusz Emerytalny. Najmniej osób wybrało te najlepiej inwestujące i osiągające najwyższe zyski dla swych klientów. Kiedyś pożałują, że dali się zmanipulować - pisze "Puls Biznesu"

W dwóch tegorocznych sesjach transferowych 187 tys. osób zmieniło fundusz emerytalny. Wiele wskazuje na to, że decyzją nie była przemyślana, a w jej podjęciu „pomógł” przekonujący akwizytor. Jak bowiem wytłumaczyć to, że przyszli emeryci zostawiają OFE, które od lat najlepiej pomnażają ich oszczędności i przenoszą się do słabszych?

Do czterech najlepiej inwestujących funduszy przeszło niecałe 10 proc. zmieniających. Do czterech najgorszych - prawie dwa razy tyle. Najwięcej osób pozyskują te, które są co najwyżej średnie w pomnażaniu oszczędności. Skutki tych decyzji odczujemy na starość, bo z gorszego funduszu dostaniemy znacznie niższą emeryturę.

Pekao i Polsat od lat mają najwyższe stopy zwrotu. Tymczasem w majowej sesji przeszło do nich odpowiednio 795 i 238 osób ze 105 tys., które się na zmianę zdecydowały. Najgorzej inwestujący, Allianz, zdołał przekonać do siebie prawie 3 tys. osób.

— To pokazuje, jak wciąż mało wiedzą Polacy o zasadach inwestowania — mówi Grzegorz Raupuk, analityk portalu Analizy Online. W maju najskuteczniej przekonywały do siebie Commercial Union — 18,6 tys. osób i AXA — 18,3 tys., fundusze, które w trzyletniej stopie zwrotu publikowanej przez nadzór zajęły 7. i 11. miejsce.

Widać, że firmom ubezpieczeniowym wiedzie się lepiej. A Polsat, Dom i Pekao nimi nie są i musiały korzystać z zewnętrznych sieci sprzedaży. To kosztowne i nie zawsze skuteczne. I to tłumaczy, dlaczego mało pozyskują. Jednak nie tłumaczy tego, że w maju z Pekao odeszło 2158 klientów, z Polsatu 2106, z Generali 3802, a z Domu 2346.

Akwizytorzy potrafią przekonać ludzi do zmiany lepszego funduszu na gorszy. — Używają zmanipulowanych, żeby nie powiedzieć nieuczciwych argumentów. Pokazują stopę zwrotu z takiego wybranego okresu, w którym dany fundusz miał dobry wynik — wyjaśnia Anna Horsecka, prezes PTE Polsat.

Są dowody, że tę umiejętność opanowali do perfekcji. — We wnioskach o zmianę funduszu, które przysyłają nasi klienci, wielokrotnie w uzasadnieniu pojawia się argument słabych wyników inwestycyjnych, podczas gdy nasze są od lat najlepsze — przekonuje Tomasz Bańkowski, prezes Pioneer Pekao PTE.

Jakie argumenty przekonają mało świadomych klientów? Niby sprawa prosta: wartość jednostki funduszu, który dobrze inwestuje, rośnie szybciej. Jak pokazać, że jest na odwrót? Woli pan mieć taniego czy drogiego dolara — zapyta nas wówczas agent. Albo: za te same pieniądze będzie pan miał więcej jednostek. A na koniec: teraz jest najlepszy moment na wyjście, bo wyjmie pan najwięcej pieniędzy. Okazuje się, że walka między funduszami rozgorzała na całego.