RSS

WWW Kuratorium Oświaty pl

Hispano 4LO Rzeszów – Polska


A ja dzis znalazłam wytyczne Kuratora Oświaty woj. Warmińsko - Mazurski w sprawie Organizacji kształcenia dzieci przewlekle chorych
Fragment:
Opinia ta nie może zobowiązywać nauczycieli do wykonywania nawet najprostszych zabiegów medycznych, bowiem nie mają oni uprawnień i kwalifikacji do wykonywania zadań przypisanych ustawowo pracownikom resortu zdrowia. Może natomiast, zawierać wskazanie do uczęszczania dziecka do klasy integracyjnej, w grupie uczniów pełnosprawnych, lub włącznie go do klasy terapeutycznej, w której na kształcenie uczniów przewidziane są dodatkowe środki finansowe w ramach podziału części oświatowej subwencji ogólnej.

http://www.ko.olsztyn.pl/...rzy_wiecej&id=5Z tego co ja osobiście czytałam na wielu stronkach to nie. JEst w wielu przypadkach napisane , że w szkołach są różne poziomy i niestety(albo stety jak niektórzy twierdzą)
nie są brane pod uwage w rekrutacji.

Zresztą nawet w regulaminie rekrutacji napisane jest tak :
". Z zastrzeżeniem ust. 2, o przyjęciu do szkoły decyduje suma punktów uzyskanych w postępowaniu rekrutacyjno-kwalifikacyjnym według zasad ustalonych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty i opublikowanych na stronie internetowej www.ko.olsztyn.pl:

1) liczba punktów uzyskanych w wyniku egzaminu gimnazjalnego:
a) z przedmiotów humanistycznych …………………….do 50 punktów
b) z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych ………do 50 punktów

(a+b max 100 punktów)"

Więc jak widać nie ma nigdzie mowy o teście z języków obcych.Dnia 28 września 2006r. otrzymałem z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu pismo adresowane do dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania w Starostwie Świdnickim Stanisława Szelewy o następującej treści:
"W związku z pismem z Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 12 września 2006r. (DPZN-WAZ-WE-1813-29/06) w sprawie zbadania prawidłowości awansu zawodowego Pana Sławomira Dudzińskiego, uprzejmie proszę o przesłanie uwierzytelnionych kopii wszystkich dokumentów, na podstawie których wydana została decyzja - akt nadania Panu Sławomirowi Dudzińskiemu stopnia nauczyciela mianowanego".
==============================================================================================
Wszyscy, którzy chcą zapoznać się z treścią kopii oryginalnych dokumentów TW o pseudonimie "Bolek" może je znałęźć na stronie www.sw.org.pl - Dokumenty "Bolka".
Marian Dudek
Moherowy beret
Alleluja i do przoduWysyłasz dziecko na kolonie? Obawiasz się o jego bezpieczeństwo? Koniecznie sprawdź, kim są jego opiekunowie i czy firma, która organizuje wyjazd, ma na to odpowiednie zezwolenia. Informacji udziela Kuratorium Oświaty w Gdańsku

- Apelujemy do rodziców, by bacznie przyglądali się organizatorom letniego wypoczynku swoich pociech - mówi wizytator Beata Wolak, koordynator letniego wypoczynku w Pomorskiem. - Mają prawo wymagać od organizatora zaświadczenia o rejestracji placówki wypoczynku w Kuratorium Oświaty i zażądać wykazu kadry.

Kolonijnym opiekunem może zostać osoba, która ukończyła specjalny kurs organizowany pod nadzorem kuratorium. Takie szkolenie kończy się egzaminem. Wykazy placówek wypoczynku dzieci i młodzieży są na stronach internetowych wszystkich kuratoriów oświaty w kraju. Ośrodki znajdujące się na terenie Pomorskiego znajdziemy na stronie: www.kuratorium.gda.pl.

- Do końca czerwca w Kuratorium Oświaty w Gdańsku zarejestrowano 734 placówki wypoczynku, w których wypoczywać będzie ponad 80 tysięcy dzieci i młodzieży - podkreśla Beata Wolak. - Wszystkie musiały uzyskać zezwolenia nie tylko od nas, ale także od sanepidu, policji i straży pożarnej.

Przez całe wakacje pracownicy kuratorium wspólnie z sanepidem, policjantami i strażakami kontrolują losowo wybrane kolonie i obozy.Witam
Pragniemy zaprosić na uroczystości związane z powstaniem naszej jednostki.
Odbędą się one w dniach 10-11 maja 2008 roku - a centralnym miejscem będzie Plac Biegańskiego. Szykujemy wiele atrakcji dla wszystkich przybyłych
Będzie możliwość zapoznania się z naszą Jednostką i całą ogólnopolską
organizacją Związek Strzelecki "Strzelec" Organizacja Społeczno - Wychowawcza oraz zobaczenia prezentacji 6 batalionu desantowo - szturmowego z Gliwic.
Ponadto zaprezentujemy wiele sprzętu wojskowego, jego działanie i możliwości użycia oraz pokaz szkolenia Strzelców. Będą zawody z nagrodami - również dla najmłodszych.
Uroczystości są organizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy i Śląskiego Kuratora Oświaty.
Wstęp oczywiście wolny!
Zapraszamy
Więcej informacji oraz szczegółowy program obchodów na naszej stronie
www.js2028.pl
Do zobaczenia.

W przypadku pytań chętnie na nie odpowiem w tym wątku.Wiem że dużo osób się jeszcze uczy, więc kiedy znalazłam terminy postanowiłam tu wrzucić http://www.ots.co.pl/forum/style_emo...DIR#>/wink.gif

Komunikat Ministra Edukacji Narodowej
w sprawie terminów ferii zimowych
w roku szkolnym 2008/2009

Termin ferii - Województwa

19 stycznia – 1 lutego 2009 r.

Dolnośląskie
Mazowieckie
Opolskie
Zachodniopomorskie

26 stycznia – 8 lutego 2009 r.

Podlaskie
Łódzkie
Śląskie

2 – 15 lutego 2009 r.

Lubelskie
Podkarpackie
Pomorskie
Warmińsko-Mazurskie

16 lutego – 1 marca 2009 r.

Kujawsko-Pomorskie
Lubuskie
Małopolskie
Świętokrzyskie
Wielkopolskiezródło: Kuratorium Oświaty w Warszawieprzegladajac strone SADu znalazlem takie cos :

http://www.multiprint.edu.pl/

czytam sobie i czytam, wszystko fajnie (sam szukam szkoly o tym profilu ale raczej we Wroclawiu lub Warszawie) i tu nagle znalazlem "Każda ze szkół istniejących w ramach "Publishing School" czyli kierunki: poligraficzny, multimedialny i projektowania reklam stanowi oddzielne roczne policealne studium zaoczne prowadzone w porozumieniu i pod patronatem firmy komputerowej Apple IMC Poland SAD. Szkoła funkcjonuje od 1998 roku, zarejestrowana w Ewidencji Prezydenta Miasta Krakowa pod numerami 203/98, 3/2001 oraz 43203-7-14. Nadzór nad Szkołą sprawuje Małopolski Kurator Oświaty."

i dalej " Absolwenci otrzymują oznaczone logo Apple świadectwo ukończenia szkoły, ze zdjęciem, wykazem przedmiotów i ocen. Świadectwo jest dwujęzyczne (wersja polska i angielska)."

co to znaczy "oznaczone logo Apple"? czy to jakis certyfikat czy podpucha?

pzdr
M.