RSS

www./agencja Rolnictwa

Hispano 4LO Rzeszów – Polska


Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymała od ministra finansów akredytację, czyli zgodę na realizację wypłat środków unijnych na cztery ostatnie działania finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 - poinformował w czwartek Departament Komunikacji Społecznej ARiMR.Powrót do artykułu: Minister finansów podpisał akredytację dla ARiMRtak gratulacje
ja jeszcze trochę o dotacjach, na dziś z urzędu
pracy na otwarcie można dostać 18600 albo z funduszu pracy bez szkolenia, albo po odbytym szkoleniu ok 100 godzin, z europejskiego funduszu społecznego, dotacje można też uzyskać z ARIMR agencji restrukturyzacji rolnictwa na stworzenie miejsc pracy na wsi nawet do 100 tyś na pracownika , warunkiem jest wkład własny 50/50% Ale są agencje pomagające otrzymać kredyt na preferencyjnych warunkach, więc ten wkład własny można pożyczyć.
Jak ktoś ma pole to można jeszcze dostać pomoc na przebranżowienie z rolnictwa na inny zawód (ARiMR)

Prawdopodobnie też teraz aby otworzyć działalność Gosp. trzeba mieć kwalifikacje więc, Świadectwo szkolne,Kursy,Szkolenia, lub praca w zawodzie min 3 lata. (stolarz nie może prowadzić ślusarskiego warsztatu)

trzeba pamiętać też ze fundusze europejskie skończą sie prawdopodobnie w 2013 roku wiec jeszcze 4 lata, należało by sie przygotować i skorzystać zanim się skończą

Trzymajcie za mnie kciuki też składam wniosek do pup.

Pozdrawiam" />Browar będzie sprzedany na browar

Browar w Czarnkowie zostanie wystawiony na sprzedaż, ale na pewno nie nastąpi to w styczniu. I będzie to zupełnie inny przetarg.

Pierwotnie Agencja Nieruchomości Rolnych chciała wystawić browar jako nieruchomość. Jej wartość oszacowała na ponad 5,7 mln złotych. Browar szybko mógł więc przestać istnieć, gdyby nowy właściciel uznał, że bardziej atrakcyjna jest dla niego działka. Teraz punkt ciężkości przesunięto z nieruchomości na browar.
- Zlecono wycenę browaru jako przedsiębiorstwa - wyjaśnia Sylwia Stawujak z poznańskiego oddziału ANR.

I dopiero mając tę wycenę, ANR ogłosi przetarg. Wiadomo już, że znajdzie się w nim klauzula o kontynuowaniu produkcji piwa i utrzymaniu zatrudnienia przez trzy lata. Tych warunków wcześniej nie było: przy przetargu na samą nieruchomość były zbędne.Pani Beata Strzelecka w imieniu mieszkańców serdecznie dziękuje pani Marioli Chyczewskiej – Harway za ufundowanie pięknej tablicy ogłoszeń ‟Sołectwo Chełm Górny”. Za skromne pieniądze sołeckie zakupiono drewniane płotki na ogrodzenie placu zabaw oraz dwie ławki. Od pana Kornela Bonikowskiego wieś otrzymała oczko wodne nazywane ‟kąpielkąĂ˘Â€Â. Korzystają z niego również wędkarze. Teren wokół akwenu tego mieszkańcy planują uporządkować i zagospodarować pod kątem rekreacyjno – wypoczynkowym. Rada sołecka jest wdzięczna panu K. Bonikowskiemu za wyrażenie woli odstąpienia 1 ha gruntu ze swojej dzierżawy za zgodą Agencji Nieruchomości Rolnych, na którym ma powstać boisko do piłki nożnej. Dorośli i młodzież we własnym zakresie przygotowali już bramki, z siatki, uporządkowali teren itp. Jednak bez pomocy finansowej gminy nie uda się wyrównać i utwardzić płyty. Koszt 4000 złotych. Entuzjazm jest naprawdę duży. Poza tym Rada Sołecka dwa razy w roku organizuje atrakcyjny festyn rodzinny z orkiestrą i stoiskiem gastronomicznym. Także w Chełmie Dolnym wiele ciekawego się dzieje. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i stowarzyszenia ‟Chełm Dolny” wieś staje się atrakcyjnym ośrodkiem turystycznym: zabytki sakralno - historyczne, park, gospodarstwo agroturystyczne, jeziora, itp. Przy tej okazji chciałbym dodać, że również w Babinie powstanie boisko oraz plac zabaw dla dzieci dzięki Wojciechowi Kozakowi z Piaseczna, który zwrócił się do wspomnianej Agencji z ofertą przekazania na ten cel działki dzierżawionego przez niego pola. K. S.
opublikowane za zgodą Kazimierza Sandulak administratorsluchaj, na takiej zasadzie to kazdy może pojsc do agencji rolnej, powiedziec, ze jest weganinem/wegatarianinem i chce dostac ziemię, bo nie ma gdzie mieszkac i chce uprawiac warzywa. zreszta nie musi nawet mowic, ze jest kims tam. Panstwo nie ma obowiazku dawac nikomu ziemi ot tak, bo inaczej rozparcelowalibysmy caly kraj za chwilę.

Sensowne mi sie wydaje przekazywanie ewentualne ziemi jakims zarejestrowanym organizacjom, ciekawa jestem, na jakiej zasadzie Tara otrzymała ziemię,

22 tys zl za hektar to potwornie malo, w mojej okolicy hektar kosztuje 10 milionów zł, to jest dopiero kasa (oczywiscie inna kategoria ziemi - działka budowalana, ale gdyby byla w zasiegu ziemia za 22 tys (nie potrzebne mi domy ani chatki, tylko sam las) to bym kupowala z pocalowaniem w rękę i z 10 hektarów.
Witam,
w zwiazku z terminem składania wniosków o dopłaty chciałem sie zapytać o dwie kwestie dotyczące wypełniania wniosku:

1) Działka na której zostały ustanowione Trwałe Użytki Zielone ma w tym roku nie byc uwzględniona we wniosku o dopłaty, co znacząco zmniejszy Sumie powierzchni TUZ, zadeklarowana w 2007 przeze mnie , choć stan upraw na niej sie nie zmienił, jedynie zakończyło sie prawo użytkowania tej działki i pobierania z niej dopłat.
PYTANIE: czy skutkuje to jakimiś sankcjami, jesli tak to jakimi ?

2) Karta Informacyjna:" Tytuł prawny posiadania działki ewidencyjnej",
PYTANIE: a)Czy umowa może być w formie ustnej?
b)Jeśli umowa jest w formie pisemnej , czy musi być potwierdzenie daty, lub podpisu przez urzędnika?
c) "inny niewymieniony tytuł, zgodny ze stanem faktycznym" czy w takim przypadku wystarczy oświadczenie woli właściciela, ze przekazuje mi prawo do ubiegania sie o dopłaty,?(jesli tak w to w jakiej formie)?


Co do zagadnienia pierwszego jeśli dobrze rozumiem o co Ci chodzi to pomimo, że z tabeli dotyczącej działek ewidencyjnych zniknęła kolumna z TUZ, w dalszym ciągu deklarujemy trwałe użytki zielone. Robimy to poprzez deklarację działki rolnej jako JPO,TUZ. taka deklaracja powoduje pokazanie że na danej działce znajduje się trwały użytek zielony, nawet przy braku zwierząt, a w konsekwencji zachowanie powierzchni objętej zobowiązaniem.

Co do drugiego kolumny 3 i 4 (te wyszarzone) nie muszą być obowiązkowo wypełnione przez rolnika. Według opinii Departamentu Prawnego, Agencja nie ma prawa żądać od rolnika takiej informacji.Posiadam około 1ha łąki, która to powierzchnia została zgłoszona we wniosku do dopłat na rok 2009 jako "Trwałe użytki zielone" (TUZ). Oczywiscie ta powierzchnia jest zgłaszana od 3 lat. W tym roku niestety pojawił się problem, ponieważ "Dziki postanowiły pograsowac troche na tej łące" i dokonały zniszczeń. Zniszczenia te sięgają około 70% powierzchni powyższej działki rolnej, więc te użytki nie nadają się do uprawy. Postanowilem więc przeorac tą łąke, ale pojawił się problem, ponieważ TUZ nie może byc przeorywane. Jak więc postąpic w takim przypadku? Czy agencja może nałożyc kare za zlikwidowanie TUZ? Co w takim przypadku byście doradzili? Jak mam postąpic?
Pozdrawiam:-)
Większej bzdury jak nowe spersonalizowane wnioski to jeszcze nie widziałem... Wiecie kiedy będą największe jaja i płacz chłopów? Jak wielu z nich podpisze tylko wniosek i złoży do Agencji a trafi się kontrola na miejscu... i wtedy klops. A później będzie tłumaczenie że przecież takie wnioski przysłała Agencja to musiały być dobre. Druga sprawa to kryzys i oszczędności na każdym kroku, a przez te nowe wnioski będzie niepotrzebnie zużyta ogromna ilość dodatkowych stron dot. wykorzystania działek rolnych... Ci, którzy wymyślili umieszczenie działek rolnych na wnioskach nie mają pojęcia o zmianowaniu i wypełnianiu wniosków.


Ci, ktorzy to wymyslili, juz dawno w szanownej ARiMR nie pracuja:PW dniu dzisiejszym w Koszalinie odbywał się wojewódzki zjazd Samoobrony oświęcony m. in. wyborom nowych władz wojewódzkich artii. W obradach zjazdu uczestniczył rzewodniczący artii Andrzej Lepper. Zgodnie z rzewidywaniami rzewdodniczącym artii w województwie został onownie Jan Łączny.
W trakcie zjazdu Lepper zapowiedział "wielkie zmiany" w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w której kierownicze stanowiska objąć mają działacze Samoobrony. Lepper stwierdził, iż w w sferze rolnictwa konieczne jest m. in. renegocjowanie z UE kwot mlecznych rzyznanych Polsce. Na zjeździe wspominano też o konieczności owołania nowego v-ce wojewody zachodniopomorskiego z Samoobrony.

Na odstawie info. TVP Szczecin "Kronika".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To teraz czas aby swych ludzi tow. Przewodniczacy odpowiednio umocował w regionie - mateczniku jego artii" />te oplate za uzytkowanie wieczyste
placi sie skarbowi panstwa, a bardziej precyzyjnie Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa
co prawda jestem z Robyga, ale podejrzewam ze dla Was bedzie identycznie , wiec dla porownania 100m2 mieszkanie to wydatek roczny okolo 1000 zl
Placisz poczawszy od roku nastepnego po tym, w ktorym podpiszesz akt ostateczny nabycia

ANR raz na kilka lat waloryzuje te kwote ( odnosza sie do wartosci gruntow w danym rejonie),wiec nalezy sie spodziewac ze ta kwota raz na kilka lat wzrosnie - glebiej tematu wzrostu i czestotliwosci i bazy do obliczen nie badalem - czekam az podniosa